Hemen Başvur
Kurumsal / Şirketimiz
Şirketimiz
Merkez Faktoring A.Ş.
 

1997 yılında faaliyetlerine başlamış olan ve 2714 sayılı karar gereği olarak 2008 yılında BDDK’ndan Faaliyet Belgesini almış olan Merkez Faktoring A.Ş., aynı zamanda dünyanın en büyük faktoring zincirlerinden olan Factors Chain International (FCI) ve Finansal Kurumlar Birliği (FKB) üyesidir.

32.000.000-TL ödenmiş sermayesi bulunan Merkez Faktoring halen Kempinski Residences Astoria, Büyükdere Caddesi No:127 B Kule Kat:4 Esentepe-Şişli, İstanbul adresinde faaliyetlerine devam etmektedir.

Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Bahri Uğraş, Yönetim Kurulu üyeleri Beşir Özmen ve Erhan Özçelik’ten oluşmaktadır.

Merkez Faktoring A.Ş.’nin ana faaliyet konusu yurtiçi / yurtdışı mal ve hizmet satışlarından doğmuş ve/veya doğacak her çeşit faturalı alacaklar karşılığında,  müşterilerinin finansal talep ve beklentilerine uygun yapıda faktoring hizmetleri vermektedir.

Merkez Faktoring A.Ş.’nin yönetim hedefi, içinde bulunduğu finansal sektörde, bilgi birikimi yüksek ve deneyimli kadroları ile müşterilerinin faktoring hizmeti beklentilerine çözüm üreten önemli aktörlerden biri olmaktır. Bu hedef doğrultusunda Merkez Faktoring A.Ş. 2015 yılı içerisinde Erişim Faktoring A.Ş. ile birleşerek satış ve pazarlama ağını genişletmiştir. Bu kapsamda çeşitli sektör ve segmentten müşterilere geniş bir ürün yelpazesiyle kaliteli ve hızlı hizmet sunarak, kalıcı ve güvenli bir şekilde büyüme stratejisi belirlenmiştir. Ayrıca müşterilerin özel ihtiyaçlarına yönelik olarak tasarlanan faktoring tahsilat, finansman ve garanti hizmet paketleri ile de projeler geliştirilerek ürün çeşitliliği artırılmıştır.

Merkez Faktoring A.Ş., faktoring alanında ve genel anlamda finansal hizmetler sektöründe sağlıklı büyüme ve gelişme hedefi ile faaliyetlerine devam etmektedir.